AromaTouch™

Tuto techniku vyvinul Dr. David K. Hill, který je odborníkem na léčebné užívání esenciálních olejů. Propojil zde své znalosti západní a východní medicíny s působením éterických olejů.

AromaTouch je velmi jednoduchá, ale velmi efektivní metoda, jež má hluboké a dlouhodobé účinky. Jedná se o jemnou masážní techniku, během níž se aplikují esenciální oleje v oblasti zad a chodidel. Používá se 8 esenciálních olejů firmy doTERRA.

doterra-g3222fb36d_1920

Kromě působení léčebných účinků jednotlivých olejů zde hraje roli i jejich vůně. Jemné aromatické nuance mohou vyvolat pozitivní zdravotní reakce a přirozeně ovlivnit naši náladu a mentální stav.

Technika AromaTouch trvá 45 až 60 minut a stojí 1000Kč. Není náhradou za lékařskou konzultaci. Vhodné je dodržovat pitný režim pro podporu detoxikace a po proceduře si dopřát relaxaci a odpočinek.

lavender-g98bdf43bd_1920
  • Zmírnění a uvolnění stresu - vlivem stresu vznikají v našem těle určité systémové změny, jež se mohou projevovat jako přepracovanost, toxické chemikálie, nedostatek živin, patogenní mikroorganismy apod. Díky tomu je naše tělo oslabeno a není schopno efektivně reagovat na případné další výzvy stresového charakteru. Zde je použita esenciální směs olejů Balance (smrk, kadidlo, růžové dřevo a marocký heřmánek) a Levandule 
  • Redukce toxické zátěže a posílení imunity - naše tělo se musí každodenně potýkat s náporem toxinů a patogenních mikroorganismů, což ho může značně vyčerpávat. Použití olejů v této fázi pomáhá tělu redukovat škodlivé mikroorganismy a neutralizovat volné radikály. Zde je použita Malaleuca (tea tree) a směs On Guard (planý pomeranč, skořice, hřebíček, eukalyptus a rozmarýn)
  • Redukce zánětů a úleva od bolesti - v přirozené podobě je zánět imunitní reakcí, která tělu pomáhá vzdorovat infekci. Pokud se však zánět vyvine do chronické podoby, může způsobovat devastaci tkání a oslabovat tělo bolestí. Zde je použita směs AromaTouch (cypřiš, bazalka, majoránka a grapefriut) a směs Deep Blue (libavka, kafr, marocký heřmánek, lékařský heřmánek. smil a vonokvětka)
  • Nastolení rovnováhy autonomního nervového systému - autonomní nervový systém je součástí periferního nervového systému. Jeho úkolem je udržovat optimální vnitřní podmínky organismu (homeostázi). Skládá se z nervů, jež jsou spojené se svaly, orgány, tkáněmi a systémy, které nevyžadují vědomou kontrolu. Tento systém se dělí na sympatický a parasympatický a pro optimální fungování našeho těla je důležité, aby spolu oba systémy spolupracovaly a dokázaly udržovat organismus ve stavu homeostáze. Zde je použit Planý pomeranč a Máta peprná
oranges-gbd02d495b_1920